Jestem uzależniona od kawy. I mino iż na diecie Montignaca to produkt zakazany, nie potrafię z niej zrezygnować (i pewnie dlatego tak wolno chudnę). Wypijam jedną po śniadaniu, potem jeszcze jedną. I jeszcze po południu. Czasem nawet wieczorem jeszcze kolejną. Najbardziej lubię tą w porze obiadowej, kiedy jest do niej coś słodkiego. Z uwagi na dietę, z reguły odmawiam sobie tej przyjemności. Ale nie tym razem... Tym razem jest ciasto absolutnie zdrowe i dietetyczne. Otręby...zarodki pszenne i jajka... I odrobina mąki... owsianej. Przepis podpatrzony na blogu Dorotus, tylko u mnie bardziej otrębowy ze względu na MM.
Składniki:
1/2 szklanki zarodków pszennych
1/2 szklanki otrębów pszennych
1/2 szklanki otrębów owsianych
2 łyżki mąki owsianej (można innej)
4-5 łyżek fruktozy (ja dałam 3 łyżki i ciasto było mało słodkie)
4 jajka
1 kopiata łyżeczka proszku do pieczenia
owoce jakie lubicie ( u mnie śliwki, jabłko i suszone śliwki)
Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodawać po łyżce fruktozę (cukier). Dodawać po jednym żółtku dalej ubijając. Do ubitej piany wmieszać otręby, mąkę z proszkiem do pieczenia (ja to robię na najniższych obrotach miksera). Przełożyć masę na wyłożoną papierem tortownicę (piekę w silikonowej), ułożyć na wierzchu owoce. Piec do suchego patyczka, 35-40 minut w piekarniku 170 C.
Studzić w uchylonym piekarniku.
7 komentarzy:
obłędnie zdrowe, a na pewno smaczne :)
Genialny przepis, ląduje w mojej kolekcji zdrowych ciast. Ten wypiek wygląda naprawdę apetycznie! :D
zdrowe, ale i pyszne:)
Wspaniałe ciasto - nie tylko smakowite, ale i zdrowe. A kawa...drobna przyjemność na diecie to podstawa. Bez niej byłaby to droga przez mękę...;)
A jak to jest z otrębami na MM, nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat. U Ciebie widzę, ze łaczysz je w posiłkach tłuszczowych jak tu np. z jajkami. Czy możne je jeść cały dzień, czy tak jak makę pp do południa?
Otręby mają Ig 15, więc według zasad diety można je łączyć z tłuszczami.
co do jedzenia ich cały dzień nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że można. W kazdy razie ja jem.
z tym IG otrąb t czytałam tylko w jednym miejscu, ze mają IG 15, a wszędzie jest w tabelach, że mają 40. dla mnie by było lepiej, aby je zjadać jako zamiennik mąki.
Prześlij komentarz